مراقبت و سلامتی

چرا نباید شب ها با موی باز بخوابیم ؟

چرا نباید شب ها با موی باز بخوابیم ؟

اکثر بانوان عادت دارند که موقع خوابیدن موهایشان را باز کنند و بر این باورند که اینگونه موهایشان نفس می کشند، درحالی که این باور غلط است و دلایل زیادی وجود دارد که این باور را رد می کند و ما را به این نتیجه می رساند که نباید شب ها با موهای باز بخوابیم. از آنجایی که داشتن موهایی سالم و شاداب تاثیر زیادی بر زیبایی چهره دارد، پس رسیدگی کردن به مو نیز یکی از کارهای مهمی است که هر شخصی باید به آن توجه داشته باشد و بی توجهی به این مسئله می تواند باعث آسیب دیدن و از دست دادن لطافت و شادابی مو شده و در نتیجه موها جلوه ی زیبای خود را از دست می دهند.

خوابیدن با موی باز یکی از کارهایی است که سبب آسیب دیدن مو می شود و باید این مسئله را رعایت کنیم تا موهایی زیبا داشته باشیم. اما شاید برای شما نیز جای سوال باشد که چرا خوابیدن با موی باز، باعث آسیب دیدن مو می شود ؟ در ادامه ی این مطلب ژولی گالری به این سوال پاسخ داده ایم، پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

عوارض خوابیدن با موی باز

وزی مو با خوابیدن با موی باز

موهایی که رطوبت ندارند و خشک هستند ظاهر وز و بدی به خود می گیرند و یکی از دلایل از دست دادن رطوبت مو، خوابیدن با موی باز است . هنگامی که ما در خواب می چرخیم ، موهایمان به یکدیگر گره می خورند و علت رخ دادن این اتفاق مالیده شدن موهایمان به بالشت زیر سرمان است، همچنین اصطکاکی که در بین مو و بالشت است باعث بخار شدن رطوبت مو می شود و در نهایت موهایمان خشک، شکننده و وز می شوند.

ایجاد موخوره

موخوره یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن برای موی هرکسی اتفاق بیفتد و همه از آن فراری هستند زیرا درمان موخوره بسیار سخت است و در بیشتر مواقع مجبور می شویم که موهایمان را کوتاه کنیم تا از این مشکل خلاص شویم و این موضوع، مخصوصا برای بانوان بسیار ناخوشایند است. به وجود آمدن موخوره روی مو می تواند به دلیل مراقبت های ناکافی از مو و بی توجهی به یک سری از مسائل باشد که خوابیدن با موی باز یکی از موضوع ها است، زیرا خوابیدن با موی باز سبب خشک شدن و شکستن تار های مو می شود و در نتیجه دچار موخوره می شوید.

ایجاد موخوره

کاهش کیفیت خواب

در زمان خواب، معمولا هیچ کدام دوست نداریم که هیچ چیزی باعث به هم ریختن خوابمان شود و همیشه به دنبال یک خواب آرام و لبریز از آرامش هستیم تا خستگی که در طول روز بدنمان و مغزمان تحمل کرده است و انرژی که بدنمان صرف کرده است، جبران شود. اما هنگامی که با موهای باز می خوابیم، جدا از اینکه موهایمان گره خورده و ژولیده می شوند، بلکه خواب راحتی نیز نخواهیم داشت، چون در زمان خواب ما غلت می زنیم تکان می خوریم و در این هنگام موهایمان به صورتمان مالیده می شوند و باعث اذیت شدن و بد خواب شدن ما می شود، برای اینکه خوابی آرام داشته باشید موهایتان را ببافید و از مالیده شدن موها به صورتتان در امان باشید.

به وجود آمدن جوش و آکنه

هنگامی که ما می خوابیم ، صورتمان بیشتر مواقع روی بالشت است و اگر رو بالشتی ما کثیف باشد و یا جنس خوبی نداشته باشد، دچار ایجاد آکنه و جوش روی صورت می شویم، همچنین وقت هایی که با موی باز می خوابیم، موهایمان روی صورتمان می ریزد و از آنجایی که برای موها از محصولات نرم کننده و حالت دهنده ی مختلفی استفاده می کنیم و این محصولات نیز سرشار از موادی هستند که برای پوست صورت ضرر دارند، پوست صورت دچار آکنه خواهد شد و منافذ پوستمان بسته می شوند، پس اگر پوستتان حساس است حتما قبل از خواب موهایتان را ببندید تا با پوست صورت برخورد نکند.

به وجود آمدن جوش و آکنه

روش های مراقبت از مو در هنگام خواب

با توجه به مطالب بالا به این نتیجه خواهیم رسید که نباید شب ها با موهای باز بخوابیم و به عوارض خوابیدن با موی باز پی بردیم . اما الان می خواهیم راه هایی برای مقابله با این مشکلات معرفی کنیم .

وقتی که می گوییم با موی باز نخوابید، شاید شما با خودتان فکر کنید که اگر موهایتان را دم اسبی ببندید دیگر جای نگرانی وجود ندارد ، درحالی که بستن مو به صورت دم اسبی در خواب ، گزینه ی جالبی نیست ، زیرا دم اسبی کردن مو به طور مداوم سبب آسیب دیدن موها می شود و کششی در ریشه ی مو ایجاد کرده و باعث ریزش مو می شود.

برای اینکه مویی سالم داشته باشید و رطوبت موهایتان از بین نرود می توانید هنگام خوابیدن موهایتان با یک روسری ابریشمی یا ساتن جمع کرده و ببندید .

روش دیگر این است که اگر می خواهید موهایتان را ببندید، به هیچ عنوان از کش مو های الاستیک استفاده نکنید چون این کش ها باعث شکستن مو می شوند و مو را از حالت طبیعی و زیبای خود در م آورند. بهترین گزینه برای بستن مو استفاده از کش کرانچی یا کش های با جنس ساتن و ابریشم است و خیلی راحت می توانید با این کش ها موهایتان را گوجه ای کنید و خوابی بدون نگرانی داشته باشید. در صورتی که تمایل به خرید کش مو با کیفیت مناسب هستید می توانید روی این کلمه کلیک نماید و کش مورد نیاز خود را تهیه کنید.

همچنین یکی دیگر از کارهایی که برای محافظت از مو در هنگام خواب می توانید انجام دهید بافتن مو است، اما توجه داشته باشید که موهایتان را وقتی خیس هستند نبافید و همچنین سعی کنید موها را شل ببافی تا موها نشکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 4 =