اکسسوری مو

باندانا چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

باندانا چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

یکی از اکسسوری‌های پرطرفدار سال، باندانا است که افراد در سراسر جهان، چه خانوم ها و چه آقایون، از این اکسسوری استفاده می‌کنند. روش‌های متنوعی برای استفاده از باندانا وجود دارد و نحوه استفاده از این اکسسوری بیشتر به خلاقیت شما بستگی دارد و هیچ محدودیت سنی ندارد.

باندانا دستمالی است که در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع به عنوان دستمال گردن، دستمال سر، دستبند، تاپ، بند کیفی، کمربند مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این اکسسوری بسیار با کیفیت بوده و رنگ آن ثابت است.

باندانا، دستمال سر، دستمال گردن و روسری همگی به پارچه‌ای مربعی شکل گفته می‌شود که تفاوت آن‌ها در کاربرد و انداره آن خلاصه می‌شود. همگی این پارچه‌ها به عنوان اکسسوری یا وسیله ای تزئینی برای سر، گردن و … می توانند به کار برده شوند. این پوشش در بین ادیان مختلف به عنوان پوشش برای بانوان، در صنعت مد و فشن به عنوان پوششی جدید و به تازگی کوهنوردان، ورزشکارن و افراد دیگر نیز از باندانا استفاده می کند. در ادامه با ما همراه باشید.

چگونگی استفاده از باندانا دخترانه

استفاده از باندانا در خانوم ها بیشتر از آقایون است، زیرا خانم ها موهای بلندی دارند و برای زیباتر شون موهایشان از محصولات زیادی مانند باندانا، کلیپس مو، گیره و تل سر استفاده می کنند. نحوه استفاده از باندانا بسیار راحت بوده و شما از روش های مختلفی برای استفاده از این اکسسوری زیبا می توانید زیبایی را به موهای خود ببخشید. در ادامه 3 روش ساده برای بستن باندانا را به شما معرفی می کنیم.

چگونگی استفاده از باندانا دخترانه

چگونگی استفاده از باندانا پسرانه

با وجود اینکه باندانا در استایل دختران بسیار پرکاربرد است، اما برای پسران نیز کاربردهای زیادی دارد و می تواند استایل جذابی و جدید برای آنها ایجاد کند. آقایان از دستمال سر به عنوان دستمال گردن، دستمال سر، دستبند و ماسک و … استفاده می کنند. باندانا در استایل پسرانه به عنوان هدبند، کاربرد و طرفداران زیادی  دارد و همچنین به عنوان دستبند نیز می تواند در تکمیل کردن استایل بسیار تاثیرگذار باشد.

روش برای استفاده از باندانا در استایل روزانه زنانه

روش های استفاده از باندانا محدودیتی ندارد و شما بر اساس خلاقیت و نیاز خود می توانید از آن استفاده کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که تا به حال منتظر استایل های جدید برای فصل بهار و تابستان بودید، با این پارچه مربعی کوچک می توانید صدها سبک و استایل جدید داشته باشید، بدون اینکه نگران تکراری شدن آن باشید.این روزها استفاده از باندانا به روش های زیر بین زنان و مردان رایج است.

1.گره زدن باندانا دور دم اسبی

2.کاور مایو

3.به‌عنوان دستمال گردن

4.به‌عنوان هدبند

1.گره زدن باندانا دور دم اسبی

یکی از کارهایی که برای مدل موی دم اسبی می توانید انجام دهید، بستن باندانا دور آن است. البته عده ی زیادی این کار را با روبان انجام می دهند ولی باندانا هم جایگزین خوبی است. اگر از مدل موی ساده ی دم اسبی خسته شدید و می خواهید آن را جذاب تر کنید، یک باندانا دور آن گره بزنید.

برای جذاب تر کردن استایل خود می توانید رنگ و طرح باندانا را هوشمندانه و متناسب با ظاهر و رنگ لباس خود انتخاب کنید. این مدل معمولا با دم اسبی که بالای سر بسته اید بهتر می شود. برای اینکه موهای شما بعد از گذشتن مدتی، شل نشود، ابتدا آن را با کش محکم کنید و از باندانا فقط برای تزیین آن استفاده کنید.

2.کاور مایو

اگر از بانداناهای بزرگ استفاده می کنید، می توانید گاهی آن را به عنوان پوشش مایو در نظر بگیرید. اگر در اینترنت جست وجو کنید می توانید ایده های زیادی برای تبدیل باندانا به تاپ پیدا کنید. این روش یک استایل مناسب ساحلی است. برای این کار باید بانداناهای بزرگ بخرید.

3.به‌عنوان دستمال گردن

این روش استفاده در استایل مردانه هم وجود دارد. معمولا برای این منظور از بانداناهای طرح‌دار استفاده می‌کنند. این روش برای استایل‌های رسمی و نیمه‌رسمی هم مناسب است. برای این منظور هم می‌توانید باندانا‌ را چند بار تا کنید تا شبیه نوار شود یا اینکه به شکل مثلث دور گردن ببندید.

4.به‌عنوان هدبند

مردان هم می‌توانند از باندانا‌ به‌عنوان هدبند استفاده کنند. در این روش هم می‌توانید باندانا را چند بار تا کنید تا شبیه به یک نوار شود و دور سر ببندید یا به‌شکل مثلث، آن را روی سر بیاندازید و پشت سر گره بزنید.

روش برای استفاده از باندانا در استایل روزمره مردانه

باندانا را می توان در استایل مردانه نیز استفاده کرد. البته کارکرد اصلی آن در استایل مردانه به عنوان ماسک صورت بوده، اما امروزه آقایان در استایل خود از باندانا به شکل های مختلف  به عنوان اکسسوری استفاده می کنند.

1.به عنوان هدبند

2.دور مچ ببندید

3.استفاده از باندانا به عنوان دستمال گردن

4.به عنوان یک دستمال جیب کت

1.به عنوان هدبند

مردان نیز ممکن است از باندانا به عنوان هدبند استفاده کنند. به این ترتیب می توانید باندانا را چند بار تا کنید تا به شکل نوار شود و دور سرتان ببندید یا به شکل مثلث روی سرتان بگذارید و پشت سرتان ببندید.

2.دور مچ ببندید

در استایل مردانه می توانید باندانا را دور مچ دست خود ببندید. این شیوه بیشتر در استایل های اسپرت کاربرد دارد. برای این منظور باید یک باندانای کوچکتر تهیه کنید و چندین بار آن را تا کنید. می توانید ساعت مچی را با باندانا نیز بپوشید.

دور مچ ببندید

3.استفاده از باندانا به عنوان دستمال گردن

این روش استفاده در استایل مردانه نیز موجود است. معمولا برای این کار از باندانای طرح دار استفاده می کنند. این روش برای هر دو سبک رسمی و نیمه رسمی مناسب است. برای این منظور می توانید باندانا را چندین بار تا کنید تا شبیه نوار شود یا آن را به شکل مثلث دور گردن خود ببندید.

4.به عنوان یک دستمال جیب کت

می توانید از باندانا به عنوان دستمال جیبی در موقعیت های روزمره استفاده کنید، اما فراموش نکنید که قبل از استفاده آن را اتو کنید. هنگام استفاده از باندانا به عنوان دستمال جیب کت، نباید چروک، شل یا نامرتب باشد.برای استفاده از باندانا به عنوان دستمال جیبی، بانداناهایی که میخرید نباید خیلی بزرگ باشد، زیرا به درستی و مرتب در جیب شما جا نمی شود.

برای این منظور از باندهای ابریشمی یا ساتن استفاده کنید که بسیار نرم هستند و به راحتی تا می شوند و می توانید به خوبی به آن ها فرم دهید. برای تضاد سادگی و تیرگی کت و شلوار از رنگ های روشن و طرح های جذاب استفاده کنید.

شما می‌توانید انواع مدل اکسسوری مو که شامل کانزاشی، کلیپس، گیره مو و باندانا می‌باشد را در ژولی گالری با مناسب ترین قیمیت و بالاترین کیفیت تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =