اکسسوری مو

برای بستن مو کش بهتر است یا کلیپس ؟

برای بستن مو کش بهتر است یا کلیپس ؟

موی باز باعث می شود که کلافه شویم و مدام گرم مان باشد و یا در حین انجام کارها مجبور شویم مدام به موهایمان دست بزنیم و آن را از روی صورتمان کنار بزنیم . در چنین مواقعی به سراغ کلیپس و یا کش مو می رویم. کش و کلیپس محصولاتی هستند که همه ی بانوان در طول روز از آنها برای جمع کردن موهایشان استفاده می کنند.

استفاده از کش مو و یا کلیپس و گیره ی مو باعث ریزش مو می شود ، زیرا مو از ریشه کشیده می شود  به ریشه ی مو آسیب های غیر قابل جبرانی وارد می شود، اما سوال اصلی اینجاست که چرا استفاده از کلیپس و کش مو سبب ریزش مو می شود ؟ کدام یک آسیب کمتری به موها می زند ؟ ریزش مو در اثر کشش چگونه اتفاق می افتد ؟ با ما همراه باشید تا در این مطلب ژولی گالری جواب تمامی این سوالات را بدهیم.

اگر موهایمان را با کش محکم ببندیم چه می شود ؟

این سوالی است که ذهن هر خانمی را درگیر می کند و پاسخ به آن بسیار راحت است . همگامی که موهایتان را با کش محکم می بندید، موهای شما از ریشه کشیده می شوند و کشیدگی در ریشه ی مو اتفاق می افتد و این کشیدگی سبب ریزش مو شده و به هیچ عنوان جبران نمی شود. به همین دلیل است که همواره به بانوان پیشنهاد می شود که از کش موهای سبک که قدرت کشسانی پایینی دارند استفاده کنید تا موها کمتر کشیده شده و کمتر آسیب ببینند.

افرادی که از تل مو برای جمع کردن جلوی سرشان استفاده می کنند باید در انتخاب نوع تل کشی دقت کنند و تلی را که به ریشه ی مو آسیب می زند و سبب شکستن ریشه ی مو می شود را انتخاب نکنند ، همچنین بهتر است که گاهی اوقات مدل موها عضو شود، زیرا وقتی مو را همیشه به سمت بالا می کشید ، موها در یک ناحیه آسیب می بینند اما اگر مدل موهایتان را زود به زود عوض کنید دیگر این اتفاق نمی افتد.

استفاده از گیره و کلیپس برای جمع کردن مو

بیشتر بانوان برای جمع کردن موهایشان از کلیپس و گیره ی مو استفاده می کنند اما متاسفانه کمتر خانمی وجود دارد که در انتخاب کلیپس و گیره دقت کند. کلیپس ها و گیره های فلزی که وزن زیادی دارند، به موها فشار وارد می کنند و ریشه ی مو را می کشند و این مسئله سبب ریزش زیاد مو می شود که به این ریزش، ریزش کششی گفته می شود .

ریزش کششی نوعی ریزش بدون جبران است زیرا به پیازه ی مو آسیب وارد شده و مو از ریشه در می آید به همین دلیل است که انتخاب نوع کلیپسی که روزانه از آن استفاده می کنید بسیار مهم و جدی است . ریزش موی کششی پس از گذشت چهار تا یک سال اتفاق افتاده و در این مدت می توانید عوارض جبران ناپذیر آن را مشاهده کنید . برای اینکه از این مشکل به دور باشید و دچار آن نشوید باید از گیره ها و کلیپس های سبک در طول روز استفاده کنید .

گیره ای که به مو فشار وارد نکند و فقط موها را در خود جمع کند و روی سر سنگین نباشد یک گیره ی مناسب است و استفاده از آن آسیبی به موهایتان وارد نخواهد کرد ، همچنین هنگامی که موهایتان را با یک کش شل در پایین سر می بندید و یا آن را شل بافت می کنید دیگر مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد. محکم شانه کردن مو نیز سبب ریزش مو خواهد شد اما این ریزش مانند ریزش کششی نیست و جبران شده و دوباره مو رشد می کند .

 

 

برای بستن مو کش بهتر است یا کلیپس ؟

انتخاب بهترین کلیپس و کش مو

همانطور که در بالا گفته شد باید در انتخاب کلیپس و کش مو دقت زیادی به خرج دهید زیرا در غیر این صورت عوارض جبران ناپذیری را روی موهایتان تجربه خواهید کرد. در ادامه ی این مطلب شیوه ی صحیح انتخاب کش مو و کلیپس مناسب را برایتان شرح خواهیم داد.

بهترین کشی که برای بستن موهایتان می توانید انتخاب کنید ، کشی است که الیاف طبیعی داشته باشد و همچنین از خاصیت کشسانی کمی برخوردار باشد و هر چه مقدار کشسانی آن بالاتر باشد ضرر بیشتری برای مو به همراه دارد، پس پیشنهاد ما به شما استفاده از کش های اسکرانچی ، ساتن و ابریشم است، زیرا این کش ها از خاصیت کشسانی پایینی برخور ار هستند و به مو آسیب وارد نمی کنند، همچنین جنس این کش ها به گونه ای است که موها دور کش گره نمی خورند و از موخوره جلوگیری می کنند.

اما برای انتخاب کلیپس باید بگویم که بهترین کلیپس ، کلیپسی است که بتواند همه ی موهایتان را جمع کند و اندازه ی حجم موهایتان باشد یعنی نه زیاد کوچک باشد نه زیاد بزرگ. کلیپسی که از حجم موهایتان بزرگ تر باشد، روی مو سنگین شده و موها را می کشد، همچنین اگر کوچک باشد به ریشه ی موها آسیب وارد کرده و سبب ریزش مو می شود .

در انتخاب کلیپس باید به وزن آن نیز توجه کنید زیرا کلیپسی که وزن بالایی دارد ، موها را کشیده و ریشه مو را ضعیف کرده و می کند و این یعنی ریزش موی غیر قابل جبران . در صورتی که قصد خرید کلیپس با کیفیت بالا را دارید می توانید روی این کلمه کلیک نماید و به صفحه آن مراجعه نماید و کلیپس مورد نیاز خود را تهیه کنید.

دندانه های کلیپس ها با هم متفاوت هستند ، اگر به دندانه ی آنها نگاه کرده باشید متوجه ی این موضوع خواهید شد. یک سری از کلیپس ها دندانه هایی دارند که مو را می کشند و به مو گیر می کنند سبب کنده شدن و ریزش مو می شوند. پس باید به هنگام خرید کلیپس و کش مو به سه نکته ی مهم دقت کنید :

1 . کش مو باید کشسانی پایینی داشته باشد.

2 . دندانه های کلیپس نباید به مو گیر کنند.

3 . وزن کلیپس باید کم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =